Skontaktuj się z nami 🙋‍♀️ czekamy na Ciebie

📩 warszawa@ksztaltosfera.pl 📞 604 496 321

Lumecca to wyjątkowy zabieg stosowany do usuwania przebarwień, rumienia i popękanych naczynek.

zabieg lumecca kształtosfera warszawa


Lumecca to: 

  • 40% energii w przedziale 500-600 nm (konkurencja tylko 10-15%),
  • najwyższa gęstość energii - 9,9 kW/cm2,
  • moc szczytowa 3300W,
  • minimalna długość impulsu ograniczona do 3-5 ms.

Jeżeli zamierzamy usuwać przebarwienia, popękane naczynka czy rumień, potrzebujemy długości światła, która będzie się dobrze wchłaniała w melaninie i hemoglobinie. Energia światła pochłoniętego przez melaninę spowoduje koagulację zmian pigmentowych. Natomiast koagulacja hemoglobiny pozwoli nam pozbyć się rumienia i popękanych naczynek. Optymalny zakres długości fali dla zmian pigmentowych i płytkich zmian naczyniowych wynosi 500-600 nm. 


Klasyczne IPL "napędzane" są wysokociśnieniową lampą xenonową.

  • Wysokie ciśnienie = duża ilość atomów.

  • Duża ilość atomów = mała odległość pomiędzy atomami.

  • Mała odległość pomiędzy atomami = mała energia zderzeń atomów 😒.

prezentacja działania ipl

Ciasno stłoczeni zawodnicy nie mogą się rozpędzić - energia zderzenia jest niska

Tak działająca lampa xenonowa generuje fotony o niskiej energii, równomiernie rozłożone w całym emitowanym widmie światła.

Efektywnie, w interesującym nas w przedziale 500-600 nm, znajduje się jedynie 10-15% energii wytwarzanej przez tradycyjne urządzenie IPL. Z tego wynika konieczność użycia impulsu o dużej energii, która w 85-90% nie trafia w cel - melaninę lub hemoglobinę.


Lumecca pracuje w oparciu o zupełnie nowe źródło światła - niskociśnieniową lampę xenonową.

  • Niskie ciśnienie = mniej uwolnionych atomów.

  • Mniej atomów = większa odległość pomiędzy atomami.

  • Większa odległość pomiędzy atomami = większa energia zderzeń 😊.

Lumecca wysoka skuteczność fotoodmładzania

Jeżeli zawodnik ma miejsce żeby nabrać rozpędu, wtedy energia zderzenia jest bardzo duża.

W efekcie uzyskujemy fotony o większej energii, bardziej skoncentrowane w niskim zakresie długości fali świetlnej.

Nasza lampa xenonowa generuje 40% energii w paśmie 500-600 nm - dokładnie tam gdzie jest ona potrzebna przy zabiegach na naczynka i przebarwienia. Efekty jej zastosowania są rewelacyjne ponieważ w interesującym nas zakresie wydzielane jest do 4 razy więcej energii niż w konkurencyjnych rozwiązaniach.
Lumeca potrzebuje mniejszej mocy impulsu światła, żeby uzyskać lepszy rezultat > mniejsza moc to mniejszy obszar przegrzania wokół zmiany którą chcemy usunąć > mniejsze ryzyko poparzenia.


 Bezpośrednie porównanie Lumecca i pozostałych urządzeń IPL

porównanie lumecca i inne ipl

Lumecca oddaje 4 razy więcej energii w zakresie długości fal 500-600 nm w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. Oznacza to, że możemy uzyskać zdecydowanie lepsze efekty zabiegów na przebarwienia i popękane naczynka w stosunku do innych IPL. W dodatku możemy to uzyskać stosując niższą energię impulsu, co z jednej strony znacznie ogranicza ryzyko poparzenia, z drugiej zwiększa komfort zabiegu.

Lumecca ma jeszcze jedną przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami - możliwość generowania super krótkich impulsów, takich jak 3-5 ms (standardowe IPL generują impulsy o długości powyżej 20 ms). Krótki impuls i gęstość energii 10J/cm2 pozwala zwalczać najmniejsze zmiany takie jak rumień i mikro naczynka, bez ryzyka poparzenia skóry otaczającej obszar zabiegu.


Jeżeli chcielibyście Państwo dowiedzieć się więcej o zabiegach na przebarwienia i popękane naczynka to zapraszamy do kontaktu tel. 604 496 321. Naszą ofertę zabiegów Lumecca znajdziecie na stronie lumecca-skuteczne-usuwanie-przebarwien-zmian-naczyniowych

Ciekawy artykuł można znaleźć na stronie polskiego dystrybutora - https://shar-pol.pl