Cellulit można pokonać, ale trzeba znaleźć dobry gabinet i wykonać serię dobrych zabiegów np. 10 zabiegów na cellulit VelaSmooth.

Dieta, ćwiczenia i niektóre kremy mogą pomóc ograniczyć rozmiar problemu, ale zabiegów nie zastąpią. Kiepskie zabiegi, a takich jest na rynku bardo dużo, mogą więcej zaszkodzić niż pomóc. Walkę zacznijcie od przeczytania tego artykułu - potem już będzie wszystko jasne :)

VelaSmooth-cellulit-ksztaltosfera-blogZabieg VelaSmooth na cellulit - źródło KształtoSfera

Cellulit jest jednym z najpowszechniejszych problemów estetycznych Kobiet. Dotyka on około 80% Pań powyżej 20 roku życia. Nie zwraca uwagi na Twój styl życia, dietę. Częściej występuje u osób otyłych, ale nie oszczędza także tych szczupłych i wysportowanych.


Cellulit - prawdy, mity i sprawdzone zabiegi


> cellulit - powstawanie  >> cellulit - jak walczyć  >>> cellulit - skuteczny zabieg  >>>> cellulit - HIFU sposób na 1 i 2 stadium

> Cellulit - powstawanie

Bezpośrednią przyczyną powstawania cellulitu są problemy z metabolizmem tłuszczu i "zarządzaniu" gospodarką wodną organizmu.

Przyczyną  mogą być tzw. kobiece hormony. Estrogen wpływa na rozwój problemu poprzez zwiększenie przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych i limfatycznych. Powoduje to zwiększone wydzielanie płynów fizjologicznych do przestrzeni międzykomórkowej. Kolejnym "winnym" cellulitu hormonem jest progesteron. Jego działanie powoduje nie tylko zwiększone zatrzymywanie wody przez organizm ale także spowolnienie obiegu krwi. Wolniejszy obieg krwi to mniej tlenu w komórkach czego wynikiem jest spowolniony metabolizm - kolejny z powodów powstawania problemu.

Kolejną przyczyną  mogą być problemy genetyczne. W takim wypadku cellulitowi często towarzyszą takie problemy jak wiotkość tkanki łącznej czy też żylaki.

Oczywiście na cellulit możemy też zapracować osobiście - zła dieta, siedzący tryb życia, stres oraz przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych są wystarczającym powodem do pojawienia się cellulitu.

Występuje kilka etapów "rozwoju" cellulitu. O pierwszym etapie mówimy wtedy, gdy go widać przy oburęcznym ściśnięciu uda - problem w zasadzie jest ograniczony do zmniejszenia elastyczności skóry. Na kolejnych etapach pojawiają się miejscowa bladość cery, wyraźny zarys "pomarańczowej skórki", mniejsze a potem większe grudki pod skórą. Na trzecim i czwartym etapie mówimy o dodatnim wyniku uszczypnięcia - nie czujemy drobnych uszczypnięć skóry dotkniętej cellulitem.

cellulit-zabiegi-schemat-skoraIII stopień - źródło SYNERON producent VelaSmooth

Prawidłowa diagnoza etapu, na jakim jest nasz cellulit, będzie bardzo pomocna przy wyborze właściwej terapii. 

Diagnozę można zrobić samemu, ale...  lepiej powierzyć specjalistom - zapraszamy na darmową konsultację antycellulitową do KształtoSfery. Mamy ponad 10 lat w diagnozowaniu i redukcji tego problemu - pomożemy znaleźć Ci najlepsze rozwiązanie.


>> Cellulit - jak walczyć

Skuteczny zabieg, musi działać na kilka frontów.
  • trzeba pomóc organizmowi pozbyć się nadmiaru wody
  • należy zredukować podskórną tkankę tłuszczową
  • skórę należy rozmasować, uelastycznić i "rozruszać" wiązania włókniste

Nawet najlepszy zabieg, którego działanie jest ograniczone do masowania, choćby była to słynna i uznana marka, problemu nie rozwiąże. Powtarzany zbyt często, najpopularniejszy na rynku masaż podciśnieniowy, może prowadzić do rozciągnięcia skóry - uda będą gładsze, ale nie będą piękniejsze.

Podobnie najskuteczniejsze urządzenie redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej, promowane jako sposób na cellulit, nie wygładzi powierzchni skóry. Stosowane w nadmiarze np. na pośladkach, może zmienić ich kształt, co prawie nigdy nie wychodzi na dobre.

Żeby skutecznie walczyć z cellulitem trzeba takie zabiegi połączyć. Niestety jest to uciążliwe, wymaga wielu wizyt i drogo kosztuje. Lepszym pomysłem jest seria zabiegów, dedykowanych temu problemowi -  VelaSmooth to sprawdzone i pewne rozwiązanie.


>>> Cellulit - skuteczny zabieg

VelaSmooth na cellulit

masaż podciśnieniowy, mechaniczny, prąd bipolarny RF i światło podczerwone IR

Zabieg VelaSmooth został opracowany przez izraelską firmę SYNERON. Koncepcja oparta o rozwiązaniu endermologii została wzbogacona o element stymulacji termicznej tkanki tłuszczowej i łącznej. Wykorzystano do tego technologię ELOS - połączenie światła IR i prądu bipolarnego RF.

Stymulacja termiczna VelaSmooth wprowadziła nową jakość do walki z cellulitem. Przegrzanie fibroblastów rozpoczyna proces ich regeneracji i namnażania, co pomaga skórze odzyskać jędrność i sprężystość. Jednocześnie temperatura umożliwia przyśpieszenie metabolizmu w podskórnej tkance tłuszczowej, czego efektem jest jej redukcja. To nie wszystko - podgrzanie skóry pozwoliło zmniejszyć siłę podciśnienia potrzebną do skutecznego zwalczania cellulitu, dzięki czemu zlikwidowano problem rozciągania skóry.

Nie ma także potrzeby stosowania specjalnych kombinezonów. To podnosi komfort zabiegu, ale przede wszystkim pozwala osobie wykonującej zabieg na ciągłe monitorowanie reakcji ciała na zabiegi, dopasowywanie parametrów zabiegu do potrzeb konkretnego Klienta, w czasie rzeczywistym.

zabieg-velasmooth-efekty-warszawa-wroclaw-poznan-blogVelaSmooth na cellulit - efekt po 10 zabiegiach

Z VelaSmooth wystarczy 10 zabiegów, wykonywanych dwa razy w tygodniu, żeby uzyskać pożądany efekt. Po zakończeniu kuracji warto pamiętać o zabiegach przypominających. Decydując się na regularne wykonywanie zabiegów przypominających mamy realną szansę, że pozbyliśmy się cellulitu na zawsze.


Jak działa VelaSmooth na cellulit?

cellulit-zabieg-velasmooth-zasada-dzialanie-artykul

Schemat działania zabiegu VelaSmooth na cellulit

  • elektrycznie napędzane rolki - masują skórę, uelastyczniają fibroblasty i wspomagają działanie podciśnienia
  • impulsowe podciśnienie - przyśpiesza obieg płynów limfatycznych oraz krwi - pozwala to nie tylko pozbyć się z organizmu nadmiaru wody, ale także dostarczyć więcej tlenu do komórek tłuszczowych, który będzie konieczny do ich spalenia
  • światło podczerwone IR precyzyjnie podgrzewa głębokie warstwy skóry i podskórną tkankę tłuszczową, przyśpieszając zachodzące tam procesy regeneracyjne i metaboliczne
  • prąd bipolarny RF intensywnie przegrzewa włókna kolagenowe powodując ich regenerację i namnażanie oraz przyśpiesza metabolizm w podskórnej tkance tłuszczowej powodując jej redukcję

Zabieg na cellulit VelaSmooth działa kompleksowo - pomaga oczyścić organizm z nadmiaru wody i toksyn, ujędrnia i uelastycznia skórę, redukuje podskórną tkankę tłuszczową - posiada wszystkie cechy niezbędne do skutecznego zwalczania cellulitu.


O VelaSmooth warto wiedzieć jeszcze jedno - jest to najczęściej polecany zabieg jako element rehabilitacji "po liposukcji" - doskonale oczyszcza organizm i "układa" skórę do nowego kształtu ciała.


Chcielibyście poczytać więcej o zabiegu VelaSmooth ? Zapraszamy do naszej oferty -  zabiegi na cellulit -  VelaSmooth. Dużo ciekawych informacji jest także na stronie dedykowanej zabiegom VelaSmooth.


>>>> Cellulit - sposób na 1 i 2 stadium

HIFU na cellulit? przecież HIFU to lifting i ujędrnianie skóry, nie działa tak głęboko, a w dodatku trwałoby wieki!

Jeszcze niedawno takie obiekcje były zasadne, ale... technologia HIFU w ostatnich 2 latach sporo się zmieniła. Najlepsze urządzenia HIFU dysponują specjalnymi głowicami dedykowanymi do zabiegów na duże obszary ciała.

Urządzenie Ulfit dysponuje czymś więcej - unikalną technologią "Wirującego HIFU". MFCU (Macro Focused Circual Ultrasound) - wirujące ultradźwięki o dużym ognisku skupienia pozwalają, w rozsądnym czasie, wykonać zabieg na całe uda, pośladki czy boczki - wszędzie tam gdzie pojawia się cellulit.

HIFU-zabieg-ksztaltosfera

Sam pomysł wykorzystania ultradźwięków do walki z cellulitem nie powinien dziwić. Do masowania ultradźwięki są stosowane od wielu lat, podobnie w celu udrażniania naczyń limfatycznych. Jeżeli do funkcji masażu dołożymy termiczne oddziaływanie HIFU to okazuje się, że mamy kompletne rozwiązanie. Kompletne i naprawdę skuteczne, ale tam gdzie cellulit znajduje się jeszcze we wstępnej fazie budowy. Stadium 1 i 2 to dobry moment, żeby pomyśleć o zabiegu HIFU zabieg na Cellulit.

cellulit-hifu-warszawa-wroclaw-poznan-blogHIFU Celulit - efekt po 1 zabiegu - źródło KształtoSfera