Skontaktuj się z nami 🙋‍♀️ czekamy na Ciebie

📩 warszawa@ksztaltosfera.pl 📞 604 496 321

Cellulit można pokonać, ale trzeba znaleźć dobry gabinet i wykonać serię dobrych zabiegów np. pakiet Endermolgii w KształtoSferze

Cellulit jest jednym z najpowszechniejszych problemów estetycznych Kobiet. Dotyka on około 80% Pań powyżej 20 roku życia. Nie zwraca uwagi na Twój styl życia, dietę. Częściej występuje u osób otyłych, ale nie oszczędza także tych szczupłych i wysportowanych.

Dieta, ćwiczenia i niektóre kremy mogą pomóc ograniczyć rozmiar problemu, ale zabiegów nie zastąpią. Kiepskie zabiegi, a takich jest na rynku bardzo dużo, mogą więcej zaszkodzić niż pomóc. Walkę zacznijcie od przeczytania tego artykułu - potem już będzie wszystko jasne :)

zabieg na cellulit warszawa endermologia alliance

Endermologia - źródło KształtoSfera

Cellulit - prawdy, mity i sprawdzone zabiegi


> cellulit - powstawanie  >> cellulit - jak walczyć  >>> skuteczne zabiegi antycellulitowe>>>> HIFU sposób na 1 i 2 stadium cellulitu

> Cellulit - powstawanie

Bezpośrednią przyczyną powstawania cellulitu są problemy z metabolizmem tłuszczu i "zarządzaniu" gospodarką wodną organizmu.

Przyczyną  mogą być tzw. kobiece hormony. Estrogen wpływa na rozwój problemu poprzez zwiększenie przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych i limfatycznych. Powoduje to zwiększone wydzielanie płynów fizjologicznych do przestrzeni międzykomórkowej. Kolejnym "winnym" cellulitu hormonem jest progesteron. Jego działanie powoduje nie tylko zwiększone zatrzymywanie wody przez organizm ale także spowolnienie obiegu krwi. Wolniejszy obieg krwi to mniej tlenu w komórkach czego wynikiem jest spowolniony metabolizm - kolejny z powodów powstawania problemu.

Kolejną przyczyną  mogą być problemy genetyczne. W takim wypadku cellulitowi często towarzyszą takie problemy jak wiotkość tkanki łącznej czy też żylaki.

Oczywiście na cellulit możemy też zapracować osobiście - zła dieta, siedzący tryb życia, stres oraz przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych są wystarczającym powodem do pojawienia się cellulitu.

Występuje kilka etapów "rozwoju" cellulitu. O pierwszym etapie mówimy wtedy, gdy go widać przy oburęcznym ściśnięciu uda - problem w zasadzie jest ograniczony do zmniejszenia elastyczności skóry. Na kolejnych etapach pojawiają się miejscowa bladość cery, wyraźny zarys "pomarańczowej skórki", mniejsze a potem większe grudki pod skórą. Na trzecim i czwartym etapie mówimy o dodatnim wyniku uszczypnięcia - nie czujemy drobnych uszczypnięć skóry dotkniętej cellulitem.

cellulit-zabiegi-schemat-skoraIII stopień cellulitu 

Prawidłowa diagnoza etapu, na jakim jest nasz cellulit, będzie bardzo pomocna przy wyborze właściwej terapii. 

Diagnozę można zrobić samemu, ale...  lepiej powierzyć specjalistom - zapraszamy na darmową konsultację antycellulitową do KształtoSfery. Mamy ponad 10 lat w diagnozowaniu i redukcji tego problemu - pomożemy znaleźć Ci najlepsze rozwiązanie.


>> Cellulit - jak walczyć

Skuteczny zabieg, musi działać na kilka frontów.
  • trzeba pomóc organizmowi pozbyć się nadmiaru wody
  • należy zredukować podskórną tkankę tłuszczową
  • skórę należy rozmasować, uelastycznić i "rozruszać" wiązania włókniste


>>> Skuteczne zabiegi antycellulitowe

Endermologia to najskuteczniejszy zabieg na cellulit i ujędrnianie, dostępny na światowych rynkach. Jest to wynik 30 lat doświadczeń francuskiej firmy w obszarze zabiegów antycellulitowych, ujędrniających, modelujących sylwetkę. Pierwszy raz na rynku pojawia się zabieg, który łączy skuteczność w zakresie wygładzania cellulitu ze stymulacją kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego z... komfortem.

zabieg-velasmooth-efekty-warszawa-wroclaw-poznan-blogSkuteczny zabieg antycellulitowy - efekt po 10 zabiegach

Wyjątkowe efekty redukcji cellulitu wynikają z nowej konstrukcji głowic LPG Alliance. W nowym modelu producent wprowadził nowość - zamortyzowaną klapkę, która zastąpiła jedną z rolek. Jej zadaniem jest zwiększenie skuteczności zabiegu, przyśpieszenie reakcji organizmu na zabiegi i poprawa komfortu.


Jak działa Endermologia?

cellulit-zabieg-velasmooth-zasada-dzialanie-artykul

Schemat działania zabiegu Endermologia na cellulit

  • elektrycznie napędzane rolki - masują skórę, uelastyczniają fibroblasty i wspomagają działanie podciśnienia
  • impulsowe podciśnienie - przyśpiesza obieg płynów limfatycznych oraz krwi - pozwala to nie tylko pozbyć się z organizmu nadmiaru wody, ale także dostarczyć więcej tlenu do komórek tłuszczowych, który będzie konieczny do ich spalenia
  • światło podczerwone IR precyzyjnie podgrzewa głębokie warstwy skóry i podskórną tkankę tłuszczową, przyśpieszając zachodzące tam procesy regeneracyjne i metaboliczne
  • prąd bipolarny RF intensywnie przegrzewa włókna kolagenowe powodując ich regenerację i namnażanie oraz przyśpiesza metabolizm w podskórnej tkance tłuszczowej powodując jej redukcję

Ciekawe informacje o zabiegu na cellulit Elndermologia znajdziesz tutaj - endermologia.waw.pl


>>>> HIFU sposób na 1 i 2 stadium cellulitu

HIFU na cellulit? przecież HIFU to lifting i ujędrnianie skóry, nie działa tak głęboko, a w dodatku trwałoby wieki!

Jeszcze niedawno takie obiekcje były zasadne, ale... technologia HIFU w ostatnich 2 latach sporo się zmieniła. Najlepsze urządzenia HIFU dysponują specjalnymi głowicami dedykowanymi do zabiegów na duże obszary ciała.

Urządzenie którym dysponujemy posiada coś więcej - unikalną technologią "Wirującego HIFU". MFCU (Macro Focused Circual Ultrasound) - wirujące ultradźwięki o dużym ognisku skupienia pozwalają, w rozsądnym czasie, wykonać zabieg na całe uda, pośladki czy boczki - wszędzie tam gdzie pojawia się cellulit.

HIFU-zabieg-ksztaltosfera

Sam pomysł wykorzystania ultradźwięków do walki z cellulitem nie powinien dziwić. Do masowania ultradźwięki są stosowane od wielu lat, podobnie w celu udrażniania naczyń limfatycznych. Jeżeli do funkcji masażu dołożymy termiczne oddziaływanie HIFU to okazuje się, że mamy kompletne rozwiązanie. Kompletne i naprawdę skuteczne, ale tam gdzie cellulit znajduje się jeszcze we wstępnej fazie budowy. Stadium 1 i 2 to dobry moment, żeby pomyśleć o zabiegu HIFU zabieg na Cellulit.

cellulit-hifu-warszawa-wroclaw-poznan-blogHIFU Celulit - efekt po 1 zabiegu - źródło KształtoSfera