Modelowanie sylwetki - wyjątkowa rodzina urządzeń, która służy właśnie do tego a... każde z nich, ma swoje konkretne przeznaczenie.


VelaShape zabiegi odchudzający i antycellulitowy


Z zewnątrz są, lub raczej były, do siebie bardzo podobne, ale w zakresie parametrów i zastosowania różnice zawsze były istotne.

Rodzina powstała wraz z VelaSmooth - to przełomowe urządzenie ma już kilka ładnych lat, ale nadal nie ma pełnowartościowej konkurencji w zakresie walki z cellulitem

 Vela - wyjątkowa rodzina urządzeń modelujących sylwetkę...

VelaSmooth to pierwsze urządzenie łączące technologię ELOS z masażem podciśnieniowym i mechanicznym - tą kombinacją do dnia dzisiejszego dysponuje tylko Syneron. Silny masaż skojarzony z delikatnym grzaniem umożliwia skuteczną walkę z cellulitem - standardowo wystarcza 10 zabiegów do osiągnięcia bardzo dobrego rezultatu. Delikatne grzanie poprawia jakość skóry, stymuluje metabolizm w podskórnej warstwie tkanki tłuszczowej i ... pozwala uniknąć stosowania ubranek zabezpieczających. To bardzo istotne, ponieważ operator urządzenia widzi reakcję skóry podczas zabiegu i może na bieżąco optymalizować parametry.

Drugim członkiem rodziny była VelaShape - wygląd i technologie były podobne ale zastosowanie nowe. Parametry prądu RF oraz masażu podciśnieniowego zostały tak dostrojone aby uzyskać kombinację, która pozwoli skutecznie redukować tkankę tłuszczową, przy jednoczesnym ujędrnianiu skóry. Efekty są bardzo dobre - redukcję obwodu ciała o około 3-7 cm uzyskuje się już po 4 zabiegach. Poprawę jakości skóry widać już po pierwszym zabiegu. Redukcja obwodu ciała i selektywne odchudzanie  to jest właśnie ten zabieg. Natomiast odnośnie cellulitu efekty są niezłe ale... daleko słabsze niż w wypadku VelaSmooth. Więcej ciepła pozwala pobudzać metabolizm i przyśpieszać spalanie tłuszczu, jednak dla redukcji cellulitu potrzebny jest silniejszy masaż. Tak jak oferowanie VelaSmooth czy też VelaSmooth Pro jako urządzenia do redukcji obwodu ciała jest bardzo mocno naciągane, tak i sprzedawanie VelaShape jako rozwiązania do walki z cellulitem też troszkę mija się z prawdą.

Trzeci i czwarty członek rodziny pochodzą bardziej od marketingowców niż naukowców - tak naprawdę to facelifting poprzednich urządzeń. Nowe kolory, dodatkowy ekranik + odrobinę więcej prądu RF okupione troszkę słabszym masażem - w sumie VelaSmooth Pro i VelaShape II nie przyniosły żadnej zmiany.

Inaczej jest z VelaShape III to prawdziwa nowość. Zupełnie nowa konstrukcja i to nie chodzi tylko o design, ale przede wszystkim to co jest w środku. Olbrzymia moc 150 watt oraz komplet zupełnie nowych końcówek zabiegowych, których konstrukcja i materiały pozwalają bezpiecznie aplikować tak wysoką energię wprost w obszar tkanki tłuszczowej. Zmianie technologicznej towarzyszy także dyskretna, ale istotna zmiana filozofii w zakresie zwalczania tzw. pakietów tłuszczowych i redukcji obwodu ciała. Okazuje się, że żeby walczyć  z pokładami nieproporcjonalnie rozłożonej tkanki tłuszczowej należy zrezygnować z ... grzania światłem i masażu mechanicznego. Pozwala to, lub nawet jest warunkiem koniecznym, żeby w krótkim czasie dostarczyć do tkanki tłuszczowej taką ilość energii, aby podnieść jej temperaturę do 43-45 stopni - VelaShape III potrzebuje na to zaledwie 1 minuty. Jeżeli utrzymamy tą temperaturę przez około 15 minut to mamy świetny rezultat po 3 zabiegach. Zmiana filozofii jest na tyle duża, że niektóre procedury zalecają rezygnację z masażu podciśnieniowego w pierwszym etapie zabiegu. Nowa filozofia wynika nie tyle z nowych badań, ile z nowych możliwości, które oferują końcówki zabiegowe VelaShape III i 150 watt prądu RF. Energii jest co najmniej dość, żeby szybko rozgrzać tkankę tłuszczową więc można wyłączyć światło IR, które grzeje głównie powierzchnię skóry. Efekt - prąd płynie głębiej, a komfort zabiegu rośnie ponieważ powierzchnia skóry jest chłodniejsza.

VelaShape III jest z pewnością najlepszym urządzeniem na rynku do walki z dobrze zlokalizowanym nadmiarem tkanki tłuszczowej - tzw. pakietami tłuszczowymi. Oczywiście coś za coś - słabszy masaż + rezygnacja ze światła IR powoduje, że działanie antycellulitowe jest słabsze nawet niż VelaShape. Także w zakresie redukcji obwodu na dużych powierzchniach efekt jaki można uzyskać używając VelaShape I i II jest lepszy - te zabiegi można wykonać używając VelaShape III, ponieważ producent zadbał o kontynuację - jest dodatkowa głowica z rolkami (mechaniczny masaż), pod względem budowy analogiczna do poprzednich wersji VelaShape. Podobieństwo konstrukcji wymusza oczywiście także ograniczenie energii aplikowanej przez tą głowicę od poziomu zbliżonego do poprzednich urządzeń co przy słabszym masażu prowadzi do ... słabszych rezultatów. Po co w takim razie dodano do VelaShape III głowicę z rolkami? Odpowiedź jest prosta - zdecydowanej większości gabinetów nie stać na więcej niż jedno urządzenie firmy Syneron - dlatego VelaShape III otrzymała głowicę dedykowaną do walki z cellulitem. VelaShape III nie będzie w tym mistrzem, nie wygra konkurencji z VelaSmooth ale ... z większością innych urządzeń na pewno tak.

My nie wierzymy w uniwersalne urządzenia, dlatego po zakupie VelaShape III nie będziemy pozbywać się VelaShape i VelaSmooth - nasi Klienci zasługują na optymalne rozwiązania, a my mamy ambicje im je dostarczać.

 

Vela - wyjątkowa rodzina urządzeń modelujących sylwetkę...